20.9.17

Kids Kingdom.

הממלכה של הילדים נמצאת בקומה השניה של הבית שהיא בעצם עלית גג, עם גג משופע. אני באמת מתרגשת לשתף אתכם במקום הנפלא הזה, כי יש לי סימפטיה ענקית לחדר, ואני אוהבת את החלל מעומק ליבי, ממש. אבל קודם לעשות קצת סדר בדברים!

*כן, כ-ל עבודת הנגרות היא של חמי איון. אני ציירתי, הוא ביצע. היינו צוות ממש מנצח למשך תקופה ארוכה.. החלונות, הרצפה, התקרה, השולחן, הכל הכל, חוץ ממדפי איקאה ומכוננית אחת לבנה. גם את הנדנדה הנפלאה הוא בנה.

*ממש כאן בפוסט הזה, תמצאו תאריכים חדשים לסדנאת הצילום שלי בבולגריה בכריסמס הקרוב. אז יהיה גם שמח בעיניים, וגם אולי פתח לחוויה נפלאה, עבורכן. תשארו. באמת שתכנני לפרסם כמה תאריכים קדימה, אבלאז לא ישארו לי יעדים להציב לעצמי לשנה החדשה.. :) עובדת על תכנונים מראש. זה קשה, אבל אפשרי, לא?

*חלק גדול מאוד מהאסטטיקה שאני אוהבת נוצר בזכות החנות המעולה יולטה. אין מצב שמי שקוראת את הבלוג שלי לא מכירה אותם. הם הרי עמי ואסף, הכי נחמדים בעולם, עם עין משובחת במיוחד. אז כ-ל מוצרי הנייר והכתיבה שהילדים ואני משתמשים הם מהחנות הנפלאה שלהם בכיכר מסריק. הכי ממליצה לקפוץ לשם פעם ב, כי הם כל הזמן מחדשים.

*וכן, הילדים יודעים שהם ברי מזל. זה באמת חדר חלומי, ואפילו אני נהנית פשוט לעלות למעלה, עם המחשב ולעבוד כשאין שם אף אחד. יש הרגשה של בקתת עץ באפ סטיט ניו יורק או משהו כזה.. אנחנו מבלים שם שעות בקריאה, ציור, וסתם משחקים. יש מלא מקום להשתולל, ובכלל, זה חדר שכל כך כיף בו..

אז פשוט אפרוש לפניכם את הצילומים, וגם, אספר לכם על הסדנא המרגשת בכריסמס..

זו פינת ספרי הלימודים שלנו. בדרך כלל יש שם המון ספרי טבע, חיות, היסטוריה, קריאה, וחשבון. וספרים באנגלית שהילדים קוראים עם המורה שלהם. הספרים שאנחנו קוראים יחד בלילה נמצאים הכונניות הגבוהות. אני מנסה לשמור על הפרדה בין החלק הלימודי, לשאר החדר.זה הקיר שיוצר את הארובה שמגיעה מהאח בסלון. הוא נמצא באמצע הלופט של הילדים, ודווקא משמש מחיצה נוחה, להשעין עליה כונניות, ולסמן את החדר כבנוי מ״אזורים״ ולא שטח אחד גדול. אני מאוד אוהבת את העמוד הרחב הזה במרכז החדר, הוא נוח ואסטטי.

זה החלל המרכזי של החדר. שם משחקים על הריצפה, שם הטירה שסבא בנה, הנדנדה, שללא כל ספק היא האטרקיצה הגדולה לילדים. את כל השטיחים אספתי כאן בבולגריה. הצבעוני המרובע הוא ירושה מחמותי, השאר נקנו כאן בשוקי פשפשים. חוץ מהכיסאות והכונניות הגבוהות שמסביב לארובה, לא קניתי שום דבר חדש לחדר הזה. את הרוב חמי בנה, והשאר, נאסף מפה ומשם.
כששיפצנו את הבית, היו לי לא מעט מלחמות.. הגדולה בהן היתה החלונות. כאן בעיר שלנו, לא נשמעה מעולם מילה שמתארת משהו שהוא מחוץ ״לסטנדרט״ הבולגרים המקומים כל כך נלחצים כשמבשקים מהם משהו ״אחר״ת משהו שהם לא רגילים לעשות. היו לי מלחמות מאוד קשות, וזו היתה תקופה לא קלה, כשחושבים על זה אחורה, אבל אני כל כך שמחה שאני כזו, ולא ויתרתי כמעט על כלום ממה שרציתי. כצלמת, כישראלית שמגיעה מארץ שטופת שמש, כבן אדם לעזאזל!! כל מה שרציתי, זה כמה שיותר אור. לא (!!!) לסגור חלונות, אלא לפתוח אותם! וגדול! ולא רוצה חלונות מפלסטיק, רוצה מעץ.. לזכותו הענקית של חמי, יאמר, שהוא סיפק ביצוע מושלם, שעלה על כל הציפיות. החלונות הם מה שנותן את תהטון בם למטה, ובמיוחד למעלה אצל הילדים. הם משקיפים ישירות לבית הכנסת העתיק, משקיפים ישירות לבית על העץ, סורקים את כל החצר עם החלונות העצומים האלו. אפשר לומר שזכיתי בחם נפלא, ובחלונות משלמים.

זו הפאה השלישית של עמוד הארובה, לולי ביקש וקיבל מדף רק בשביל הלגו שלו. לאף אחד אסור לגעת ואפילו לנקות. זה שלו :)

איפה הילדים ישנים...? אז ממש כאן. מזרנים על הריצפה. למה? ראשית כי לא מצאתי דגם של מיטה שאני אוהבת ושיתאים לגג המשופע. הילדים רצו מיטת קומותים, לצערי זה לא אפשרי. שנית, מרגיש לי הרבה יותר חוויתי כשהמזרנים מפוזרים על הריצפה, והם משתוללים להם, מאשר מיטות. לפחות בחדר עם קונספט כזה. אבל בטח נגיע לזה מתי שהוא, כמו לעוד מליון הדברים שלא גמורים בחדר הזה. יש עוד המון עבודה בפינישים של הגג, ובאמבטיה של הילדים. כן! יש להם אמבטיה משלהם, שניה!
וגם, בטח שמתם לב, שבאמת אין עומס של חפצים. אני מנסה לשמור על גישה נקיה, ומאורגנת. כי בסוף היום, עם כל זה שזה החדר שלהם, הם צריכים לאסוף את עצמם במקום רגוע, ולנוח, מהיום. החומרים הטיבעיים, העץ, הצמר, האור, נותנים תחושה מאוד מרגיעה. לא כל כך מתאים לי שיהיה בלאגן פלסטיקי. רק מה שעובר סינון משמעותי נכנס לחדר. בעיקר חומרים טבעיים, וספרים. הרבה ספרים. עדיף כאלו עם ציורים נפלאים..כאן למעלה, מסדרון קטן שנוצר בעקבות ההלחטה לבנות אמבטיה ושרותים לילדים. לא היתה הכנה, עשינו את הכל מאפס. וככה נוצר מסדרון, שמפריד את בלאגן הבגדים שלהם והתחפושות משאר החלל. דווקא נוח ונעים. על עדן החלון משקיף לו לחצר התוכי שלנו, משקיף ישירות לבתי הקינון של הירגזים! סטנד התחפושות הוא החלק האהוב עלי בילדות, אחד ממליון כמובן :) מאז ומעולם שני הילדים שלי אהבו להתחפש, והסטנד הזה לא היה יכול להחזיק את כל התחפושות שלהם, אז מידי כמה חודשים אנחנו מסננים אותו. יש לנו סבתא פעילה, שלא מפסיקה לתפור :) והרבה חנויות יד שניה מעולות!חדר האמבטיה שלהם פיצי, אבל מה זה מפנק... אמבטיות קצף זה שם! יש כיור ואסלה, ואמבטית ילדים נפלאה, ומלא מלא אור. הזריחות הכי יפות נצפות מהחלון של האמבטיה שלהם. זו היתה החלטה מעולה להשקיע באמבטיה, אים תשימו לב רק בחלק מהצילומים יש לייסט בין הקרמיקה למדף עץ. האמבטיה של הילדים צריכה עוד קצת עבודה, וחמי הכין לי את הלייסט לכבוד הצילומים  ממש הבוקר :) צריכים להתקין להם מראה, ומדפים, ומתלים, וכמעט זהו. אבל זה לא מונע מהם להשתכשך שם כל היום.. הפוסט הבא יוקדש כולו למוצרים הנפלאים של יולטה וכמה כיף להשתמש בהם.כל כך הרבה רגעים נפלאים הילדים אוגרים בחלל הזה. יחד איתנו, ועם החברים שלהם.
אני באמת מאמינה שיצירת סביבת חיים אסטטית, נעימה, מוקפדת, יכולה לעזור עם עניינים של לחץ, אי סדר במחשבות, והקניית מנהגים נכונים אצל ילדים. מאז ומתמיד הקפדתי ״לקשט״ את הסביבה של הילדים רק במה שאני מאמינה בו. אם יהיו להם המון סוגים של צבעים ועפרונות ומחדדים שמגרים את העין, סביר יותר להניח שהם יפנו אליהם. אם המחברות שלהם לא יהיו מקושטות בגיבורים זמניים, אלא באיורים מיוחדים של מבנה הפרח או דינוזאורים, כמה פלצני שזה נשמע, ואני לא מצטערת, אז הם ירויחו מזה. אני אישית מוצאת שחומרים איכותיים מדברים הרבה יותר לילדים מאשר חומרים לא איכותיים. לדוגמא חיות הפלסטיק היוקרתיוית, אלו שקונים באימג׳ינריום, אצלנו הן להיט מאז ומעולם, ועד היום. כל יום הן בשיאן. לעומת החיות הפושטיות, שלא ממש מקבלות יחס. אותו הדבר עם עפרונות, ומחדדים, ודפים ועוד ועוד.. אבל הכי, אני רואה את זה בספרים. כשהספר משדר עומק, מחשבה, בכתיבה, באיורים, הילדים מעריכים את זה. וזו הסיבה שחשוב לי לעטוף אותם בסביבה שתהיה להם נעימה, ומלטפת. לא אגרסיבית עם בחירות בהכרח פופולאריות. ספרים הם חלק עצום מהיום יום שלנו. אנחנו מגוונים מאוד, מספרי אגדות לילדים עד קלאסיקות מהתקופה שלי, ספרי פולקלור אמריקאים וארופאים, ספרי היסטוריה, והמון ספרים עם איורים משובחים. בעיקר עם חיות.

היה לי עונג עצום לעצב לילדים את החדר. כל פרט נבחר בקפידה, ועם תשומת לב גדולה. ניסיתי לשמור על פשטות טבעית, שהאוירה תיווצר במיוחד דרך החלל עצמו, ולהמעיט בהסחות דעת.
הפוסט מתארך ויש לי עוד המון מה לספר ולשתף, שניה לוקחת אויר, ומשתפת אתכם בתאריכים החדשים לסדנאות...
הסדנה הקרובה מתקיימת באוקטובר, והחלטתי כבר מעכשיו לפתוח את ההרשמה לסדנאת דצמבר, כריסמס. אחד היעדים שלי בשנה הקרובה, הוא לבנות אתר יעודי עבור הסדנאות וההרשמה אליהן. כך אוכל לפתוח את התאריכים חודשים קדימה, ולאפשר לכן לעשות תוכניות. מתחילה שנס את עצמי כבר אחרי ראש השנה, ומתרגשת לקראת המיני אתר החדש!

ובכן, סדנאת כריסמס לא תתקיים בדיוק בכריסמס, כי כאן אצלנו חוגגים את החג הזה ובגדול, עם כל המשפחה. התאריך יהיה הסופ״ש האחרון של דצמבר 29-31 לדצמבר 2017. שמפניה עלי לכבוד השנה החדשה, ועוד דברים טובים, שאני שומרת להמשך.. 
הסדנה מיועדת לצלמות מתחילות ומתקדמות כאחד, יהיה גיוון בתכנים, שיתאימו את החוויה לכולכן. מוזמנות להגיע נשים בכל הרמות, שפנויות לסופ״ש של חויות בלתי נשכחות בחורף הארופאי השקט. נשים שמתעיינות באסטטיקה, צילום, סטיילינג ואוכל מעולה. ההרשמה פתוחה, אתן מוזמנות לכתוב לי מייל ל: mylovelymessworkshop@gmail.com ואחזור אליכן עם קובץ מפורט ובו הפרטים כולם.  תפללו איתי לסדנה לבנה וחגיגית, אני, יש לי הרגשה, אגיע אליה שזופה מתמיד... :) 
מחכה לשמוע מכן, מאוד ממליצה לשריין מקום מוקדם, כי כריסמס וזה... 
צ׳או אפרת

3 comments:

 1. יש לך עין מדהימה לעיצוב ואסטטיקה.
  פשוט תענוג לראות את החדר שלבם- עושה ממש חשק לראות את שאר הבית!

  שתהיה לכם שנה טובה ומתוקה, מלאת התחלות חדשות ומרגשות וחברים טובים

  תודה שאת חולקת איתנו את כל היופי הזה!

  ReplyDelete
 2. קסום ממש! הילדים שלך זוכים כל יום מחדש:) וגם את ואנחנו:))

  ReplyDelete
 3. מקסים מקסים מקסים!

  ReplyDelete