26.1.16

NEW BULGARIA WORKSHOP APRIL 1TH!

סוף סוף.. אפילו אני קצת לא מאמינה על עמצי כמה זמן לקח לי לכתוב את הפוסט הזה. הסדנה המדהימה שקרתה לה בהרי בולגריה הרחוקים בכריסמס האחרון, כמעט ולא הראתה את פניה כאן בבלוג.. הגיע הזמן לגמרי לחלוק לה כבוד. וגם לפרסם כאן את התאריכים החדשים לשלוש סדנאות מיוחדות שאוטוטו קורות. שימו לב שהתאריך של סדנאת בולגריה השתנה בגלל אילוצי טיסות. כל התאריכים והפרטים על שלושת הסדנאות בסוף הפוסט הזה. לפני זה, בואו למסע קצר איתי בסדנה שהיתה. מבטיחה שתהנו..
היא היתה חגיגית, מנצנצת, נשית וכל כך פוטוגנית..  לכל פינה שלא הסתובבתי, היו לי 80 אופציות לצילום. ככה זה כשאורות מהבהבים הם חלק מהתפאורה. זה תמיד מעצים את הזוהר. והיו כל כך הרבה אורות.. 
כולן קיוו לשלג (או שלפחות ככה היה נראה לי) ואף אחת לא ממש ציפתה לשמש החמימה שליטפה אותנו באמצע דצמבר. היא איפשרה לנו לצאת החוצה יותר, ולצלם את האופי של הכפר.  היתה אוירה כל כך נשית, ונראה לי שחברויות אמיתיות נוצרו שם. לכל המהססות, האם זה בסדר להגיע לבד, הסדנה הזו היא לגמרי התשובה עבורכן. ללא היסוס הן הגיעו בלי חברה (רובן) ויצאו עשירות ב-12 כאלו. צחקנו מלא, הישיבות סביב השולחן תמיד היו רועשות משיחות עמוסות, צחוק מתגלגל וכמובן המון אוכל טוב וטרי על השולחן, שחמותי לא מפסיקה להפתיע באיכויות שלה.. 
היו שני אלמנטים מרכזיים בסדנאת הכריסמס. העץ כמובן, וקיר האורות כאן למעלה, שבמרכזו בויאן השאיל לי את הציור האהוב עלי מהתערוכה האחרונה שלו. האמת שרציתי את ציור המלכה, אבל זה לא היה אפשרי :(  חבורת הנשים המהודרות שבמרכזו עומדות וסביר להניח מדברות על החיים. ממש כמו בסדנה. וכמובן, בסטיל. באסטטיות מקסימלית, שמנחה אותי בכל אחת מהסדנאות שאני מעבירה. 
קיר האורות לא הפסיק לייצר לנו מצבי צילום מרתקים כמו אלו שכאן לדוגמא - 


העץ היה האלמנט שעבדתי עליו ״הכי קשה״.. ממש.. נהנתי מכל רגע.. איסוף הקישוטים היה כל כך קפדני, והקו המנחה היה הפיות העדינות של טל דבש, שהשתתפה בסדנה, ושלחה פיות מראש. 
קישוטי וינטג׳ בולגריים מהעיר שלנו, שהצלחתי לקנות מזקני העיר. היו כמה שממש היה להם קשה להיפרד מהם, אבל הצלחתי לשכנע אותם למען הסדנה.. וכמובן קצת אנטרופולג׳י, לתיבול, קצת עבודות יד, וכמובן עגילי הסברובסקי של אילונה רובין באריזות הוורודות. והעץ עמד שם יפהיפה, אצילי, ומאוד מאוד נשי.. 
הסדנה היא לגמרי המקום לפגוש נשים מרתקות. אני מרגישה שאני הכי בעלת המזל, כי לי יוצא לפגוש את כולן.. סביב שולחן האוכל, תוך כדי הלמידה, מאות מילים עפות באויר, שאלות, תשובות, המלצות והרבה הרבה עניין אחת מול השניה. לשמחתי הרבה מאוד, לא מעט משתתפות כותבות בבלוגים שלהן על הסדנאות לאחר החוויה. אחת מהן היתה יונית צוק. לא רק שהיא מאלפת בידיעת הבלוגים שלה, היא גם כתבה כל כך יפה על החוויה האישית שלה בסדנה, ממליצה לכולן לקרוא. הפוסט המלא של יונית נמצא כאן. נראה לי שהתמונות שהיא מצולמת בהן מדברות בעד עצמן :) 

הרבה בנות כותבות לי שהן מגיעות קצת לנקות את הראש. למצוא שקט מסוג אחר, כזה שאין בבית עם הילדים. לאו דווקא שקט פיזי, דממה, אלה מוד אחר. נראה לי שסופ״ש שלם שבו את לא צריכה לדאוג לאף אחד חוץ מלהנאה האישית שלך, שזה כולל אפילו לא לשטוף כלים, זה בדיוק המתכון לריענון מחדש של המערכות. לא מעט אני כותבת כאן על הבחירות שאנחנו עשינו כמשפחה, ולמה אנחנו בעצם כאן. בטח קראתן פה או שם, שהיה לנו לחוץ מידי. צפוף מידי. מתיש מידי. ואני, שהייתי גם שם, וגם כאן בסדנה, יודעת להעריך את השקט הטוטאלי הזה שהכפר מספק. ואני נהנית מזה כל סדנה מחדש. בלילת, תוך כדי הסדנה, אין לי שום מטרד על הראש. אני נכנסת למיטה החמה, ונרדמת תוך דקה וחצי. סיבה מספיק טובה להגיע עד לכפר הנידח הזה, לא..? 

כאן למעלה זו סיוון. בכל סדנה יש את ״היפה״. אבל לגמרי לא רק, סיוון היא ללא ספק אחת הנשים הנעימות שפגשתי ever. הטונאליות שלה ככ נעימה, המילים שלה ככ מדויקות, ובכלל, היא מצלמת מקסים מקסים, ואפילו כתבה פוסט שובה לב על הסדנה, ושוב מזוית הראייה האישית שלה. מדהים איזה תהליך כל אחת עוברת בסופ״ש אחד קצר, אבל אינטנסיבי.. לפוסט הנפלא והמומלץ לקריאה של סיון תקליקי כאן. הוא לגמרי יעשה לכן סדר מזוית של משתתפת למה כדאי לכן להגיע. 

כרגיל, לפני שהבנות מגיעות הלב שלי קופץ מהמקום. ההתרגשות היא אותו הדבר בכל סדנה. נשבעת. אני תמיד בלחץ שלא אעמוד בזמנים, שיש יותר מידי עבודה לפני, שהחלל לא יהיה מתוקתק, שהמתנות לא יהיו במקום, וכן עוד הרבה ״קטנות״ כאלו שיכולות להוציא אותי מדעתי. אבל איך שהוא יוצא, שלכל המאוחר באחת בצהריים, אני כבר אחרי מקלחת, לבושה, שומעת מוזיקה של בנות (הפעם אלו היו first aid האהובות בסדנה האחרונה) בחדר המסודר והמצוחצח. הבנות לא מגיעות לפני ארבע.. שלוש שעות של שקט, מול האח הבוערת. 

ואז יש לי זמן להעריך ולהנות מכל העבודה הקשה של לפני הסדנה.. באמת שקשה לתאר מה הולך מאחורי הקלעים. זו לגמרי לא ״עבודה״ רגילה, והיא קורת בכל כך הרבה רבדים.. 


כמו כאן בתמונות למעלה. הקונטרס בין הבפנים לחוץ הוא גדול. בעלי הבקתות כל הזמן מפרגנים ואומרים לפני כל סדנה: ברוכה הבאה, בואי לזרות שוב קסם על הכפר.. זה באמת ככה, תוך כדי הסופ״ש של הסדנה הכפר מתעורר לחיים. אני חושבת שזו זכות גדולה להיות מוזמנת שוב ושוב לכפר הזה, שהוא מקום כל כך אישי למשפחות שגרות שם. החלל המרכזי, שבו מתקיימת הסדנה, משנה את פניו כל יום. והרבה תלויי במזג אויר. אם סגרירי בחוץ, הכל הופך דרמטי יותר. אם שמש חזקה בוהקת, היא שוטפת את כל החלל באור, ממש כמו בסדנאת האביב היפה שהיתה..  ויום אחד, הבטחתי לעצמי לצלם סדנה שלמה כאן בבולגריה דרך העיניים של נורה חמותי, או יותר נכון דרך התבשילים והקינוחים שלה. כל פעם אני כותבת את זה מחדש, וכל פעם הבנות מתפעלות מחדש כשהן מגיעות לסדנה. מדובר בסופ״ש של אוכל מדהים, בדיוק כמו שזה סופ״ש של תשוקה לצילום. נורה היא צבא של איש אחד במטבח, וזה לא נופל מהסטנדרטים בשום פעם. כמובן שהבנות באופן קבוע מושיבות אותה ביום האחרון לסשן מתכונים.. אני לא כותבת או מדפיסה מראש, שיהיה למתכונים אופי של עוברים מאימא לבת.. כמו תורה שבעל פה :) . אז נורה, מליון תודות, כמובן שאני זכיתי :)!
אם בא לכן טעימה קטנה מהמטבח בסדנה, שרון מקונדיטוריית שרון ורנה הנפלאה, לא ביזבזה זמן, וניסתה כבר כמה מהמתכונים של נורה. אולי אחד המוצלחים והכובשים ביותר הוא לחם הפודינג, עליו היא כתבה בפוסט אצלה בבלוג, עם עוד הגיגים מהסדנה. תודה יקירה!!!
גבירותי הנכבדות, צלמות מוכשרות, צלמות מתחילות. אני נרגשת להזמין אתכן לסדנה הבאה, שימו לב- בגלל אילוצי טיסות התאריך השתנה. התאריך החדש הינו ה-1 לאפריל (ולא תהיה שום בדיחה על חשבונכן, אני מבטיחה..) 
הסדנה מיועדת לצלמות מתחילות, אעבור על כל כללי הבסיס של תפעולי ידני של המצלמה ממש מאפס. צלמות שהנסיון כבר ברשותן, מוזמנות להגיע ולהנות מחוויה כוללת של כל מה שכתבתי כאן למעלה :) יש מקום לכולן, כל אחת תמצא את המקום הנכון לה בתירגולים, עם הרבה עזרה ממני, והנחיה. הסדנה היא סופ״ש חוויתי יותר מהכל... 
המקומות בסדנה מוגבלים, ואני ממליצה להרשם עוד השבוע, בגלל שלצערי הרב, וויזאיר חברת התעופה, העלתה בצורה משמעותית את המחירים. הסיבה שהתאריך שונה היא לשמור על מחיר נמוך ככל האפשר. כרגע מחיר הטיסה עומד על קצת פחות מ-500 ש״ח!!! מנסיון, המחירים יעלו, ויהיו פחות אטרקטיבים. 
לקראת הסדנה האחרונה נאלצתי לכתוב ליותר מ-10 מתעניינות שלצערי המקומות אזלו, גם יומיים לפני הסדנה.. אז אם אתן בעניין, זה לגמרי הזמן לשריין את המקום שלכן, ולהזמין כרטיס טיסה. רכישת הכרטיסים היא באחריותכן, רק ובלבד לאחר שאני מאשרת לכן במייל שישנן מינימום נרשמות. 

אז מה היה לנו? 
סדנאת בולגריה ה-8 (!!!) במספר תקרה בתחילת אפריל, ממש ביומו הראשון. ה-1 לאפריל 2016, כבר יש לי הרגשה שזה תאריך טוב :) נחיתה חזרה בבן גוריון ביום שני ה-4 לאפריל בשעה 08:00 בבוקר. 
הסדנה מיועדת לכל מי שצילום הוא הדבר בשבילה, וכמובן לבעלות מצלמת SLR . המון פרטים נוספים תוכלו למצוא כאן למעלה, או בלחיצה כאן. אני מרגישה שאני עומדת במשימת השנה שהצבתי לעצמי. להופיע בלפחות 5 תמונות בחודש, ארבע מהן עם הילדים. זה  ק ש ה... אבל אפשרי :)

וכמובן, לא שכחתי! הסדנה היומיות בישראל:  

התאריך הוא ה-27 למרץ, סדנה יומית למתחילות, בקיבוץ המעפיל. בביתה המושלם, כבר אמרתי של דנה מרן. להתרשמות מהסדנה האחרונה תלחצי כאן

אז כאמור, פרטים מלאים על הסדנה היומיות בארץ יינתנו מחר בפוסט נפרד, לבנתיים ההרשמה לסדנאת בולגריה ב-1 לאפריל נפתחת חגיגת, ומחכה ממש לך. כן, את :) 
תבואי? 
xxx

No comments:

Post a Comment