3.10.21

Remember remember the 5th of November..

ירית הפתיחה הישראלית שלי, איך לא, המתאר הגאולוגי האהוב עלי בעולם כולו - המדבר. אני משייכת את המשיכה העצומה למדבר לשהות הארוכה שלנו בבולגריה. בזמן שחוינו את שבע השנים היפות בחיינו, שם על הדנובה המפותלת בין יערות עבותים וירוק אין סופי, געגוע, מטבעו, בלי קשר לצרכים אמיתיים או חוסר, צף בנקודות זמן ברורות בהחלטיות שרק הוא מכיר. אפילו כשטוב ושליו ומאוזן, הגעגוע מתפרץ. ככה זה היה אצלי בבולגריה. עומס החויות החדשות משנה לשנה, השונות של הטבע וכל מה שסביבי, ההתפעלות האדירה שלי מבולגריה היפה כל אלו זרקו אותי תמיד לנקודה אחת בדקות של קושי. הכמיהה למדבר. היו לא מעט ימים של בדידות  בבולגריה, שעם הזמן למדתי לחיות איתם בהרמוניה מופלאה ולאהוב אותם מאוד, ולעיתים היו רגעים של צורך אדיר במשהו אחר. ובראש מתרוצצים פרפרים שזורקים אותי הביתה, לבית שמש, לנוף של תל אביב שמשום מה כל השנים דמייני אותה כעיר הבאוהאוס הלבנה שהיא כמובן כבר לא, לאוכל מסוים, אבל רוב הפעמים המחשבות היו על המדבר. כמה שרציתי להיות נקודה קטנה בתוך נוף מדברי, כל כך הרבה פעמים בשבע השנים האחרונות. המדבר לוקח את הרי בולגריה, ברושי פרובנס, אגמי איטליה וסמטאות המדינה במרקש. ככה המחשבות שלי הוליכו אותי, ונוצר כפתור רגש חדש שממש קל ללחוץ עליו - געגוע למדבר. באפריל האחרון הגעתי לביקור שעבורי היה מאוד ממוקד - למצוא מקום לסדנת מדבר בארץ. זכיתי לפני שמונה שנים להכיר את חברתי הנפלאה רינת, ומאז צברנו קילומטרז׳ לא רע בכלל של חויות משפחתיות, וגם כאלו של רק שתינו. היה לי חלום צנוע לפתוח את דלת ביתי בישראל, ולקפוץ לדלתה של רינת. להחליף עוגות ולשתות קפה ולטייל עם הכלבים על המצוק מול הבית. באמת שרציתי יותר מכל לחיות במדרשת בן גוריון. וטו גורף של המשפחה, ואנחנו בלב ליבה של תל אביב הלא כל כך לבנה ולא כל כך באוהאוסית אני מור.. 

חודש בישראל, מתזזת בין רשויות וטופסולוגיה, הילדים התחילו בית ספר לראשונה בחייהם, דירה תל אביבית קלאסית עם רהיטים מאולתרים ונוחות וחופש שהתפוגגו ומרגישים כמו שיכים לעולם אחר. 

עוד לפני שנחתנו שיחות עם רינת מבולגריה שמנסות להרגיע את הדאגות, ואני זוכרת בברור שהיא שאלה מה יגרום למצב להיות קצת יותר פשוט, מה יגרום לי להרגע מהחרדות ולו במעט לפני הטיסה. אני רוצה לדעת שבסוכות נטייל אתכם דרומה. זה מה שעניתי. וכך היה. 
ושם, בין חביתה וסלט וקפה שחור בחוף של מוש, ברגעי הטיול האחרונים - כי לא מצאתי לנכון לבזבז ולו דקה אחת של רוגע על מחשבות קדימה, על העתיד הלא צפוי, ומה הלאה - נרקמה לה הסדנה שלכבודה הזמנתי אתכם היום לבלוג שלי. רינת ואני נרגשות מאוד מאוד להזמין אתכן לחוויה מדברית. כל מה שאתן מריצות בראש עכשיו מההכרות שלכן עם הסדנאות שלי, אז כן. אבל עם בונוס גדול במיוחד והוא הנוף עוצר הנשימה של המדרשה. 
בואו ניגש לפרטים כדי לא לבזבז זמן. הסדנה אוטוטו מגיעה וההכנות בעיצומן. 
מה בסדנה? נתכנס במדרשה ביום שישי ה-5 לנובמבר בשעה 11:00. דרינק מפונפן ופוטוגני עם נישנוש קטן על המצוק היפהיפה, קצת מינגלנינג, הכרות נעימה שליפת מצלמות לטובת הרגע הקסום וקבלת חדרים. מנוחה בסטיל בין צמחיה מדברית הפאטיו והחדרים בבית ההארחה שלנו. לאחר מכן התכנסות לארוחת צהריים. 
הסדנה הקרובה היא הומאז׳ לאמן אהוב, שקצת כתבתי עליו באינסטגרם (לעקוב אם אתן עדין לא!) ג׳ורג׳יו מורנדי האיטלקי. 
רינת האהובה, לא רק שמביאה את הלב הגדול שלה (חכו שתפגשו אותה ותשמעו את סיפורה המפעים ומרחיב הלבבות) לא רק שהיא מביאה את סודות המדבר לתפארתם, רינת היא יוצרת בחסד. במדרשה ממוקם הבית הנעים שלה, וגם הסטודיו לקרמיקה. השפעות המדבר על העיצובים שלה ניכרות בכל לגימה שאי פעם שתיתי מכוסותיה כי אני שותה רק מהכוסות המושלמות שלה. גם אתן תתאהבו ברגע שתמששו את דקות החומר. מפה לשם, היה כל כך טבעי לרקום יחד את רינת ומורנדי והמדבר בתוך הסופ״ש שמתוכנן לנו, להשלים סיפור שמהדק בתוכו עשיה כל כך צנועה ועשירה בו זמנית. המונוכרומטיות של הדמויות שציינתי תהווה עבורינו רקע להתרחשות כולה, ותוליך אותנו דרך עדשת המצלמה לתוצרים שיפתיעו גם אתכן. הפשטות של מורנדי, הצבעוניות של רינת והחוליות של המדבר יהפכו לאחד. נתמקד בצילומי טבע דומם, קומפוזיציות וקריאות אור. אני מתכננת עבורכן את אחת המתנות הגדולות ביותר שתזכו לקחת עמכן בסוף הסדנה.
במהלך הסדנה יהיו כמה סשנים של צילום, בינהם נצלם ארוחה מדברית מפוארת. לארוחת הסיום חברה אלינו מריה מהכנעניה המפנקת. הסשן כולו יתחיל עם בניית סטיילינג יחד, עריכת שולחן וישיבה לארוחת סיום שמן הסתם תתארך עד לשקיעה הנעימה בשעון החורף המתחדש. 
סשנים של צילום נוספים יתורגלו במהלך היומיים עם אור טבעי ומלטף של תחילת חורף במדבר, הסטודיו של רינת ישמש אותנו כלוקיישן מושלם לתרגול, וכמובן שננצל כמיטב יכולתנו את החוץ הכל כך מפתה. מעצבות מוצר שיגיעו לסדנה מוזמנות להגיע עם פריטים מעשי ידיכן, ולתרגל צילומי טבע דומם בתנאים מושלמים שנרקח עבורכן. 
ארוחת הערב תבושל בידי ידים מפתיעות ומרגשות, יש למה לחכות. 
שבת בבוקר, ארוחת בוקר בחדרי ההארחה הנעימים, מיד לאחריה צילום והרבה, ושיאה של הסדנה יגיע בתוצר מפעים שתזכו לקחת אתכן הביתה, אחרי למידה מעמיקה של צילום. נהנדס לכדי שלמות נונשלנטית פריים מדוייק ומרגש, שידבר בשפתו המופתית של מורנדי. נהפוך ציור לטבע דומם ומשם לצילום ומשם לחפץ, שימומי או לא מרטיט ביופיו בטוח. 

*בסדנה הקרובה לא נתעכב על למידת יסודות הצילום, מי שכן מעוניינת בהדרכה קצרה ונרשמה לסדנה מוזמנת לברר מולי איך אפשר לפתור את הנושא, ובהחלט אפשרי. 

עבור מי הסדנה מיועדת? הפעם, נשים בלבד. מגיל 18 ומעלה. צלמות בכל רמות הצילום, מעצבות מוצר, וכל מי שהמרחבים הם מצרך נדרש עבורה בימים אלו. 

מתי? שישי שבת 5-6 לנובמבר 2021 התכנסות בשעה 11:00 עזיבה סביב השעה 16:30

איפה? מדרשת בן גוריון, אגן שדה בוקר. 

לינה? חדרי הארוח של  קירבין. קסם של מקום עם הנוף המפואר ביותר במדרשה. זוג מקסים,  הוא אנגלי והיא צרפתיה, בנו בקפידה מושלמת אואזיס אירופאי באמצע המדבר. 
לרשותינו סך הכל 4 חדרים זוגיים, בכל חדר נוחות מקסימלית ומיטות נפרדות. 

אוכל? אז כהרגלי בקודש, אתן הולכות להיות מפונקות עד מאוד. משאירה את ההפתעות להמשך, והן באמת מיוחדות ושוות. הסדנה מתאימה לצמחוניות ולאוכלות דגים. לבקשות מיוחדות אני תמיד זמינה ונענית. 

ציוד נדרש? מצלמת רפלקס. מי שתרצה להגיע עם טלפון סלולרי עם מצלמה טובה מוזמנת. כמובן שתמיד עדיפה המצלמה, לא להתעצל. 

מחיר? 3000 ש״ח + מע״מ. התשלום יבוצע במעמד ההרשמה. 

שאלות מיוחדות? אני מאוד זמינה לכבודכן וממתינה בצד השני של כתובת המייל הזו: mylovelymessworkshop@gmail.com

אז איך נרשמים כבר? פשוט מאוד. שלחו לי מייל עם הכותרת: סדנה מדברית. במייל כתבו שאתן מעוניינות לשריין מקום עבורכן, ואולי עבור חברה :) את כל השאלות והתהיות כתבו גם כן. 
אני אחזור אליכן מיד עם אישור הרשמה. זה המייל: mylovelymessworkshop@gmail.com

**מדיניות ביטול: הסדנה תתקים עם מינימום של 6 משתתפות. ביטולים שלא בנסיבות הקורונה יחויבו בתשלום מלא כשיבוצעו בטווח של שבועיים מיום הסדנה. בשל אופי הפקת סדנה מסוג זה, ההרשמה והתשלום הינם סופיים, אלא אם כן נמצאה משתתפת חלופית. 

נתראה בהרפתקה מדברית ממש בקרוב, וגם, אם הגעתן עד הנה, מגיע לכן להיות הראשונות לשמוע שאולי, יתכן, עדיין בברורים תתקיים סדנה בבולגריה בקרוב מאוד.. רק אומרת
רינת ואני, והצוות הקיים והנבנה כבר חסרות סבלנות למפגש הזה. נתראה במדבר בנובמבר? 

No comments:

Post a Comment