8.3.18

Last spots - May photography workshop!

אז אחרי הפוסט העמוק של אתמול, חייבים לשנס מותניים, ולחזור בפול מרץ לעבודה. עוד משהוא שבורכתי בו, לקרוא לסדנאות האלו עבודה. היום בבוקר, קמתי אפרורית, לא ידעתי מה הכיוון, מה הלאה. מספיקים שני מיילים לפקס אותי ולייצר אנרגיה שהניעה בטח את כל היום הזה, ובטח שכמה חודשים קדימה. עוד אספר לכם..
אני כאן היום, לענות על שאלות שאני נשאלת כבר שבוע מאחורי הקלעים. שאלות על הסדנה הבוערת של שבה אני מארחת בהתרגשות גדולה את דניה ווינר ממתכוניישן. קשה לתאר משהוא שעוד לא קרה, הרי אצלי הכל מאוד ויוזואלי, וכשאין צילומים אין מעגל סגור. אז אנ מנקדת את הפוסט הזה, שבו אענה על כ-ל השאלות, בצילומים שאני מאוד אוהבת מהסדנאות בשלוש השנים האחרונות! כן, כבר שלוש שנים שהקונספט הזה בועט, ואני רק עם הפנים קדימה. אז נתחיל?
האם הסדנה מיועדת לזוגות בלבד? ממש לא. מוזמנים כמובן באופן חד פעמי זוגות, אז אם הבעל חשב אי פעם להצטרף, זו אולי ההזדמנות היחידה הקרובה. מוזמנות נשים שמגיעות לבד, עם חברה, או עם בעל. וכמובן גם גברים שמגיעים לבד, או עם בן זוג :) קיצר, הסדנה לא עובדת עם הגדרות מגדריות הפעם... פשוט בואו!
ומה עם בעלי פחות מתעניין בצילום ויותר מגיע בשביל החוויה? הרי זה ברור. גם את זה לקחתי בחשבון. אין שום בעיה! אצלנו בוידן, עושים שלכולם יהיה נוח. תשאירו לנו לטפל בלו״ז של הסדנה, מי שמעוניין לארח לזוגתו חברה נעימה, לאכול טוווווווב, ולהתמנגל עם כוס יין שלושה ימים, זה המקום בשבילו. הרבה מהסשנים שלנו יהיו בחוץ, בטבע, אינדיבידואליות כאן היא ערך עליון. המלווה יהיה אורח כבוד .

כמה אוכל להנות מדניה כצלמת? המון. דניה מקבלת עשרות פניות מאז שסגרה את הסטודיו שלה ביפו, פניות מלקוחות שרוצים ללמוד מהטובה מכולם. דניה כיום לא מלמדת צילום בצורה מסודרת, וזו באמת הזדמנות חד פעמית להנות מסשן שלם, טכני, מוקפד, לפי הספר, מאחת שיודעת. במסגרת הסופ״ש הכנסנו בלו״ז סשן צילומי מזון שיועבר כולו על ידי דניה. אם אתם אפילו טיפונת נוטים לכיוון הזה, אם העסק שלכם דורש צילומי מזון, אם בזה חלמתם להתמקצע, אתם ממש רוצים להיות איתנו כשזה קורה. אני אהיה החרשנית שכותבת כל מילה (ומוציאה בסוף 100!!) אז, אם לא הצלחתם להשיג את דניה לשיעורי צילום בישראל, בואו לבולגריה. כבר סגרתי איתה את הפרטים :)

האם הסדנה מתאימה למתחילים ממש? בהחלט כן. כבכל סדנת מתחילים, יש סשן של שעתיים ביום השני, שבו אני מסבירה בשיטה מיוחדת שפותחה בנאסא, סתם... את עקרונות תפעול המצלמה. כמה עשרות אנשים כבר אמרו שלי שזה עובד :) תסמכו עלי להפיל לכם את האסימון כבר ביום שבת בבוקר. הסשן הוא לא ארוך וטכני מידי, הוא מאוד מרוכז ומדוייק. גם אם תגיעו עם מצלמה בתוך קופסא עם פצפצים, יש מצב גדול שתדעו מה לעשות בה!

האם הסדנה מתאימה למתקדמים? בהחלט גם. איך? חוץ מהסשן הראשון בשבת בבוקר, כל שאר הזמן נתעסק בתרגולים. ולתרגול אין גיל. אני, מדליקה את המצלמה בבוקר מיד כשאני מתעוררת, מין אימון בוקר כזה. לתרגל את העיניים. כי אם נפסיק לתרגל לא נשתפר, הכי בסיסי. אז בהחלט כן, גם אם אתם מתקדמים ויודעים לתפעל את המצלמה, תמצאו את הסדנה הזו נפלאה כחוויה, ובמיוחד עם האקסטרא הנפלאה, דניה. שתי מורות בסדנה אחת...מה המזג אויר? צפויי להיות מושלם. אביב בשיאו. אפילו אם הוא יתחיל מאוחר השנה, יהיה חם ונעים. האמיצים שביננו אפילו יכולים לקחת בחשבון טבילה בדנובה, הנהר האהוב שלנו. הסדנה שכולה עוסקת בחיי חוץ, תתמקם ברובה בחצר המוריקה שלנו, וביערות הפראיים מסביב לעיר. נבלה בחוץ כמה שיותר, והבית הנעים שלנו יהיה פתוח להצצות מטבח ולימודי עריכה.האלכוהול כלול במחיר הסדנה? (באמת שנשאלתי...) בוודאי! ואנחנו לא חוסכים כאן. נקודה.
אני רוצה להדגיש שוב שהסדנה לא מתאימה לצמחונים הפעם. וגם, כשישבנו אי שם בנווה צדק דניה ואני לפני שבועיים, כבר רקמנו המון פרטים קדימה, וחשבנו יחד כמה כיף יכול להיות אם הקבוצה כולה תהיה חלק מעשיה (מאוד פוטוגנית יש לציין, זה חשוב, לא...?) של ארוחת אש בערב שבת.. אז כבר יש מרכז התרחשות, יש קונספט ויש חגיגה גדולה. פשוט תבואו, ואנחנו כבר נבעיר בכם את האש.
ביום ראשון, היום האחרון לסדנה, נצצא ללוקישן מחוץ לעיר, עם סלים עמוסים בכל מה שטוב ומושחת. עד כאן פרטים לגבי יום ראשון. את השאר תצטרכו לברר בעצמכם.
ומה לגבי טיסות? תקשיבו, המחירים בריצפה כרגע. ממש. פעם אחרונה שבדקתי זה היה 350 ש״ח לכרטיס. ככל שתקבלו את ההחלטה מהר יותר, המחיר ישאר אטרקטיבי יותר.
כבר יש נרשמים שמגיעים מאירופה, ואם גם אתם  כאלו, אז אל תהססו לכתוב לי. אתן לכם את שעת האיסוף מהשדה בסופיה, ותחברו להסעה לעיר שלי, פיס אוף קייק.
אני מסיימת כאן, הימים קצרים מידי, ויש לי מליון דברים להספיק. אם במקרה לא עניתי על שאלה שמתרוצצת לכם בראש בלי מנוחה, אל תהססו לכתוב לי.
ולהרשמה? פשוט שולחים לי מייל ל: efartlozanov@gmail.com לא לפני שקוראים את הפוסט הראשון שכתבתי ומציג את כל הפרטים הטכניים של הסדנה, כולם.
כל כך מחכה לכם כאן, אפרת
No comments:

Post a Comment