27.4.14

Family Photography - all the details.


הי! אתם קוראים באמת נפלאים, ואני מאוד שמחה על כל הפניות לצילומי משפחה :) הוצפתי בשאלות לגבי הפרטים, ומה זה בעצם אומר, אז הנה אני כאן, מנסה לענות בדרך הכי טובה וברורה. לפפי שאתחיל, תזכורת קטנה: בשישי הקרוב נפתחת סדנת צילום חדשה שמיועדת למתחילים. יש עדיין מקום, ואשמח מאוד לקבל מכן מייל הרשמה! אז קדימה, אם יש לכן מצלמת רפלקס/דמויי רפלקס ואתן רוצות לעשות צעד קדימנ, זו בהחלט הסדנה שאתן מחפשות. פרטים על הסדנה (תאריך, שעות ומחיר) כאן למעלה בלשונית photography workshop. 

השאלה הכי נפוצה הייתה - איפה מצטלמים? אז יש תשובה חד משמעית, בכל מקום שתרצו, אבל לא בסטודיו. סוג הצילום שלי מבוסס על אור טבעי, מה שאומר - השמש הנפלאה שלנו. לכן, אני אצטרך אור יום, ואור יפה כזה שיגרום לצילומים להראות זוהרים. הצילומים בפוסט הזה כולם צולמו בתוך הבית שלנו. הבית הוא האופציה הראשונה, וצילומי חוץ הם האופציה השניה. כמובן שאפשרי לשלב בין שניהם. לאנשים יש נטייה לחשוב שאין סיכויי להוציא צילומים מוארים ובהירים מהבתים שלהם, וברוב המקרים זה לא נכון, אלא אם אתם גרים במערה.. אני אמנם לא משתמשת בפלשים, אבל יודעת לנצל אור שמש בצורה מאוד יעילה, ונראה לי שגם יפה.. למי מכם שמבין קצת, אני מצלמת בקנון 5d M3 שזו בערך המצלמה הכי חדישה היום, ואיכויות הצילום שלה באסא גבוה הן לא פחות ממעולות. אז תורידו את הדאגה הזו מעליכם. אם הבית שלכם פוטוגני ומעניין, הוא בהחלט אופציה ללוקישן. אני תמיד ממליצה להצטלם במקום שבו המשפחה תרגיש בנוח, כי תכלס, לא כל יום אנחנו מזמינים צלם הביתה, ומכוונים מצלמה גדולה ושחורה לפנים של הילדים. אז לפחות שהנוחות תגיע מהמקום שבו מצטלמים. 
הדוגמאות בפוסט הזה הן רק מצילומי פנים, הפוסט הבא יהיה מלווה בדוגמאות מצילומי חוץ. השעות הנוחות לצילומים בבית תלויות בכיווני החלונות שלכם. אז את העניין הזה נפתור יחד אחרי שתפנו אלי :) 

מה עושים תוך כדי הצילומים? התשובה קצת מורכבת. אני תמיד מעדיפה לבנות יחד עם המשפחה קונספט לצילומים. כמו קו מנחה, שיוביל את האופי של הצילום הסופי. אם אתם משפחה שאוהבת לבשל יחד, אז אפשרי להתרכז סביב המטבח, או שהחדר ילדים הוא מרכז ההתרחשות אז זה יהיה הקו המנחה. הבנתם פחות או יותר את הרעיון. כמובן שלקראת הצילומים נכין יחד כמ הסצנות פוטוגניות מראש, נתכנן אביזרים, בגדים וכו׳, בשביל לתת לצילומים האלו ערך מוסף. הקו העיקרי שמנחה אותי בזמן צילום הוא לשמור על קוליות (cool). לשמור על אוטנטיות, בלי העמדות מאולצות, כי אז כל בני המשפחה נראים במיטבם. 

בעניין הבגדים - אני מאוד אוהבת שיש דיוק בסטיילינג בזמן הצילומים, ולכן אני תמיד מגיעה רבע שעה לפני לעזור לבחור את הבגדים. יותר טוב מזה, אם יש זמן ואפשרות להכין אופציות מראש ולשלוח לי צילומים במייל. הבגדים משליכים ישירות על האווירה הסופית שמתקבלת בצילומים. לייצר הרמוניה בין המצולם, הסביבה והאלמנטים שמרכיבים את הצילום זה מאוד חשוב...

מה אם הילדים לא משתפים פעולה? אל תדאגו, זו הבעיה שלי. אני יכולה לומר בלב שלם, שלעולם לא קרה שהייתי צריכה לקבוע מועד חדש לצילומים כי הילדים לא שיתפו פעולה. חלק מהמומחיות שלי זה לגרום לדברים לקרות ולזרום, בנוחות ובטבעיות. כשהילדים צריכים הפסקה, או כשזה מרגיש שהם לא בעניין, אנחנו עוצרים לכמה דקות, ובאלגנטיות מחזירים אותם לסט :) 

כמה זמן זה לוקח? סשן של צילומי  משפחה הוא שעתיים. במידת הצורך ובתיאום מראש אגיע רבע שעה לפני לעזור עם הסטיילינג. 

מה להכין לילדים?  בדרך כלל אני אנטי שוחד לילדים לטובת צילום :) אבל ביום כזה, הייתי חורגת לגמרי ממנהגי, ומרשה להם סוכריות על מקל! לדאוג שתהיה להם שתייה, וקצת נישנושים, לא יותר מזה. אחרי הכל מדובר סך הכל בשעתיים.

האם אני מצלמת מחוץ לתל אביב? בוודאי. אחת הלקוחות האהובות שלי היא בכלל מנהרייה. ונסעתי עד אליה באהבה גדולה! אני אפילו אשמח אם תגרמו לי לצאת לטייל קצת בארץ, ותגלו לי מקומות נפלאים. 

מה מקבילים ממני בסוף? אז ככה, אני תמיד אומרת שבין 35-45 קבצים סופיים מעובדים באיכות לא נורמאלית, אבל זה תמיד יוצא יותר... אני מתחייבת על מינימום של 35-45 קבצים, כי לעולם לא אוכל לדעת איך תהיה הזרימה של המשפחה והילדים מול המצלמה. אז זה המינימום המוחלט. ברוב הפעמים זה מגיע ל-60-70 קבצים. תקבלו ממני שתי תיקיות, האחת רזולוציות גבוהות לדפוס, והשניה רזולוציות נמוכות לאינטרנט. 

כמה זמן? בסביבות השבוע, תלויי בלחץ של עבודה. אוכל להתחיב  מראש כשנקבע תאריך. 

פרטיות - במידה ואתם משפחה ששומרת על פרטיות, אני מתחייבת לא לעשות שימוש בצילומים שלכם, מעבר ללמסור לכם אותם באהבה. אם אתם חופשיים בנושא הזה, יכול להיות שארצה לפרסם אחד או שניים מהם באתר/פייסבוק שלי, וזה כמובן יהיה רק אחרי שאקבל מכם אישור מפורש. 

אני אדאג לשים דגשים על מה שחשוב לכם, ולהעביר את המשפחה היפה שלכם בדרך הכי טובה, שמחה ופוטוגנית. הצילומים שתקבלו יהיו באיכות ללא פשרות, ויהיו מזכרת נפלאה לשנים רבות. כל מי שמכיר אותי יודע שאני מאמנה שצילום משפחה הוא המתנה הכי נפלאה שמישהו יכול לתת לעצמו או לאחרים. וזו הסיבה שאני בעצם מצלמת את המשפחה שלי כל הזמן, אני  נותנת להם מתנות נפלאות כל יום, והצילומים שלי הם המתנה הכי נפלאה שאני מקבלת מהמשפחה כל יום בחזרה.. החיים של ילדים הם כל כך פוטוגנים ומלאים בשמחה, שאם לרגע אתם חוששים מסשן צילומים, פשוט אל! תסמכו עליהם שהם יספקו את הסחורה. שבת בבוקר אצלנו מעולם לא הייתה כל כך פוטוגנית.. התעוררתי בבוקר לצעקות: דיסטריה! דיסטריה! דיו!!  (ככה לולי קורה לסוס שלו, ושל כספיאן.. :)) ועם עיניים חצי ישנות, לפני שהספקתי לצחצח שיניים, הקרב הכי מפואר בבית משפחת לוזנוב נתפס במצלמה שלי - זהו, כל מה שנשאר זה להחליט שאתם בעניין, ולשלוח לי מייל. תקבלו ממני את כל שאר הפרטים, והמחירים,  נוכל לשוחח בטלפון ולתכנן לנו יום צילום מקסים. זו ההשקעה הכי מרגשת שיש.. 

ואפילו אני הופתעתי אתמול, כשחשבתי שהמטבח שלי בשעה 18:30 הוא המקום האחרון שאפשר לצלם בו משהו, אבל אז לולה קילפה תירס, והייתי חייבת לתעד, ונמסתי לתוך הסיפור. הסיפורים שהצילומים מעבירים לנו הם הזכרונות הכי ברורוים שיהיו לנו בעתיד.. 

שבוע טוב!! אפרת

8 comments:

 1. כתבת כל כך יפה ! והצילומים מעוררי קינאה.. נראה לי שלא נחכה יותר מידי זמן עד שנזמין אותך לצלם אותנו שוב :) ומאיפה הקסדה המושלמת הזו של לולי???

  ReplyDelete
  Replies
  1. תודה מותק!! הקסדה מבולגריה :)

   Delete
 2. אני יושבת וקוראת את הרשומה, ונילי בת 4 מתעוררת ובאה לשבת לידי ומיד מצביעה על אחת התמונות ושואלת " מי זו המלכה הזו ומי זה האביר הזה"?

  ואני ישר בתחילת הרשומה חושבת לעצמי שבטח עד נהריה לא תגיעי לצלם משפחה..
  כבר שולחת לך הודעה :)

  ReplyDelete
 3. נשמע כמו כיף גדול מאד
  נתחיל לפנטז...
  התמונה עם התירס בסוף עוצרת נשימה ברמות

  ReplyDelete
 4. איזה תמונות יפות!!!
  רק חבל שאנחנו גרים בשוויץ :)

  ReplyDelete
 5. את צלמת בחסד, וגם תענוג לקרוא את המבוא... בהצלחה!

  ReplyDelete