23.5.22

Your summer dream is in this post!

 שלום לכולם, הכי כיף שאתם כאן.

רק כדי ליפות את הבלוג ואולי להפגיש אתכם עם עירי האהובה וידין לראשונה, אני שוזרת בין המילים צילומים מהעיר שלנו, ככה, הכנה מקדימה ליופי שמחכה לכם ביולי. 


להפנות לבלוג שלי זאת אומרת שיש חדשות מסעירות. חדשות מסעירות בעיני הן שיר חדש שהילדים למדו לדקלם בעל פה, או שיעור אמנות שבויאן העביר בסטודיו שלנו בוידין. אבל לא, זה לצערי כבר לא קורה, אנחנו בשלב אחר של החיים. למעשה, בשבוע שעבר אפילו חגגנו בר מצווה, וכל החברים *מבית הספר* הגיעו. כמה שונה הכל, וכמה שהזמן רץ לו. אנחנו כבר כמעט סוגרים שנה ראשונה בתל אביב וכאילו רק אתמול עוד התעוררנו לחום של האח הבוערת בבולגריה עם שיעור אנגלית של מייקל (המורה של הילדים) או שיעור בולגרית עם סבתא נורה או דפי מתמטיקה בשפה האנגלית.. החיים שלנו אכן השתנו מקצה לקצה וזה עדיין לא הזמן למסקנות.. אצלנו בבית הכי קל למדוד את מדד האושר. אם אימא ואבא יוצרים, עסוקים בעשיה אז הכל טוב. אז היו חודשים מאתגרים בתחילת השנה, בהגיע האביב התחלנו לנשום שוב, נשימות ארוכות ובריאות ישר ללב. בויאן בשיאו, מצייר בבית הקטן שלנו, עד שיהי מוכן להתחייב לסטודיו, שזו למעשה עוד נטיעת יתד כאן בישראל, סוג של הצהרת כוונות. לבנתיים הוא מצייר בבית וטוב לו מאוד. אני העסקתי את עצמי בהנאה גדולה ביצירת סדנת מרוקו השלישית בעיר שאני כל כך אוהבת מרקש, צלחת פטרי גועשת של השראה אין סופית. כבר אשתף אתכם בכל היופי הזה, רק עוד רגע קטן, כי כדאי שאתן את השורה התחתונה כבר מעכשיו. 


אני נרגשת יותר מתמיד, אחרי ההצלחה המסחררת בפעם הקודמת, ביולי שעבר, לארח שוב בסטודיו הבולגרי שלי את השף אמן פיליפ זהריב. בכמה מילים, כי תכף אפנה אתכם לפוסטים הקודמים, פיליפ הוא שף מסעיר שנחת בבולגריה אחרי 7 שנים של עשיה מטורפת במטבחי סקנדינביה, עם דגש על אוסלו, והארכיפלג הצפוני ביותר בעולם, עם רזומה של מסעדות מישלן וניהול מסעדות ומטבחים. פיליפ, אדם עם חזון. קצת לפני תקופת הקורונה הוצע למכירה הקומפלקס בכפר סטקבצי, אותו קומפלקס קסום שהייתי מעבירה בו את הסדנאות הראשונות שלי בבולגריה לפני שבע שנים. פיליפ קנה את כל הבקתות וחלל המסעדה, ומיותר לצין שהוא מריץ שם עסק מטריף ולא קונבנציונאלי של מסעדת מישלן שעדין לא קיבלה כוכב, אבל לגמרי הולמת את המעמד, עם חדרי אירוח נעימים. מפה לשם, משם לפה, הזמנתי אותו לנצח על המטבח בסדנת יולי האחרונה, והיה מאוד קשה לשלוח את האורחים חזרה הביתה לישראל בסוף הסדנה.. ככה היה טעים ומעודן וקסום. ואין מאושרת ממני שהוא הסכים לשחזר את כל הטוב הזה, דווקא עכשיו כשהוא טובע בעבודה, וכל זה לכבודכם. אז במה מדובר? כבר אתן את כל הפרטים כאן למטה. לבנתיים, תקשיבו גם לזה, כי דברים טובים הולכים בזוגות. (אני המצאתי עכשיו את הטענה ונראה אתכם חולקים עלי). 

חזרתי ממרוקו אחרי חוויה סוערת ואינטנסיבית של מראות וריחות ואנשים ומפגשים ונופים ובעיקר עם עוד הרבה חלומות ורצון עז לחזור לשם. במידה מסויימת מרוקו היא בית. האמת, שמאוד קל לי לנכס מקומות שאני אוהבת ולטעת שייכות. ככה אני, מתאבהת במקומות ורוצה מהם חלק לעצמי. אולי יום אחד, בעתיד הלא רחוק יהיה לי מקום משלי במרקש. לבנתים, כבר במהלך הסדנה האחרונה אמה האסיסטנטית הבריטית שלי שם ואני התחלנו לנעוץ נקודות חדשות ולנעוץ חזק יותר את אלו שהן תמיד השיא. וככה בנינו לנו סדנה חדשה ומפתיעה ומאוד מאוד מרגשת בספטמבר הקרוב. 


ובכן, יש כאן שני מטעמים אמיתיים, שלפחות אחד מכם ידבר אל לבכם אם קראתם עד כאן ובכלל, אם הגעתם עד לבלוג שלי. סדנת בולגריה ביולי 19-21 וסדנת מרוקו בספטמבר 17-22שתזכה לפוסט שלם משל עצמה ממש מחר. מקווה לפגוש אתכם, אנשים עם לב פתוח וטעם עז לחוויות חדשות ומפתיעות בשני מקומות לא כל כך שיגרתיים שיעיפו אתכם עם ויזואליות מטריפה והרבה זמן לחשוב, לחשוב על הרגע, על השפה האישית שלכם בצילום ועל קבלה של רוגע כמפרה יצירה. אז נתראה ביולי? או בספטמבר? 


סדנת צילום וקולינריה בוידין בולגריה 19-21 ליולי 2022 עם השף פיליפ זהריב

מתי? אמצע השבוע לשם שינוי, מוזמנים שומרי שבת. הסדנה תחל ביום שלישי עם הגיעכם לעירי וידין סביב 16:00 בצהריים. הסדנה תסתיים ביום חמישי בחצות לאחר סעודת פאר. זמני הסדנה מותאמים לטיסות ישירות מישראל. 

איפה? וידן בולגריה. עירי הקטנה והיפה שנמצאת בנקודה הצפונית ביותר בבולגריה על הדנובה. גובלת ברומניה וסרביה. הסדנה תתקים בין הסטודיו הממוזג והנפלא שלנו לבין חופי הדנובה, והיער המיוחד והעתיק בקרבתנו. 

למי הסדנה מיועדת? מוזמנים גברים ונשים מגיל 18, עם או בלי ידע בצילום. מכיוון שקונספט הסדנה מתמקד גם בצילום וגם בקולינריה ברמה גבוהה, אין הכרח *הפעם* להגיע עם מצלמות משוכללות. החוויה תהיה מלאה גם עם טלפון חכם, ואני עושה התאמות בהדרכות לשני הכיוונים. מוזמנים אנשים שרוצים פשוט לחגוג. פשוט ככה. חגיגה של אסתטיקה, אוכל אלכוהול (והרבה!! ראיתם את הקוקטילים המפורסמים של בויאן...? את הליקר הביתי שאנחנו רוקחים...? ) חברה משובחת וטבע. מעל כל זה, תהדק את החוויה שלכם המצלמה/טלפון חכם ותחזרו הביתה עמוסים ברגעים משובחים וצילומים משופרים. מזמינה אתכם, אנשים שרוצים לטרוף את החיים בשלושה ימים שמורכבים מכל הדברים שאני אוהבת. בואו רגועים, פתוחים, לחוויה שלא מאכזבת אף פעם!

מה בתוכנית? כמובן שמעל הכל נלמצ לצלם. בעלי מצלמות ילמדו לתפעל את המצלמה בצורה המיטיבה ביותר, לקבלת שליטה על התוצאה. בעלי הטלפונים החכמים ילמדו ליצר קומפוזיציות נכונות ולשכלל את האור בצילום. מנצחת על הכל היא למידת אמנות הסטיילינג והסיפור. נלמד איך לפתח שפה אישית, איך ליצר פורטפוליו מהודק ואיך לבנות שפה אישית דרך סטיילינג. 

מעבר לכל הטוב הזה, יוגשו שלוש ארוחות ערב, שתי ארוחות צהרים ושתי ארוחות בוקר מהסרטים. באמת שאין כמו הפינוקים של פיליפ. 

נצא לצלם על גדות הדנובה, בפארק ויתכן שגם ביער הסמוך, נתון לשינוי לוז קטנים. 

הפתעה מאוד מרגשת הפעם. -מתכננת עבורכם סשן צילומי אופנה, ומעבר לזה לא מגלה יותר. פשוט תצטרכו להגיע ולגלות ולהתפעל בעצמכם. 

לספר לכם כבר עכשיו שפיליפ יעביר סשן בישול, למטרות צילום (כמובן) ולמידה שלכם? אתם כמובן לא מבשלים, את זה הוא עושה, אבל בהחלט יפנק אתכם בלימוד מתכון שווה, שאת כל דרכי ההכנה גם נצלם. 

מי שירצה, מוזמן לקפה ועוגה בגינה הצנועה והיפה שלי.. :) 

מה צריך עבור הסדנה? מאוד ממליצה להגיע עם מצלמה דיגיטלית, מי שאין ברשותו זו תמיד אפשרות להשאיל עבור סופ״ש מחברים/משפחה או להשכיר מחנויות צילום. מי שמגיע עם טלפון חכם, כדאי שתהיה מצלמה משובחת. אני אוהבת וחושבת שזה חשוב לסיים כל סדנה עם הצצה לתוצרים שלכם, לכן, מי שברשותו מחשב ניד מוזמן להגיע איתו. בשלבי ההרשמה אנחה אתכם איזו תוכנת עריכה צריך ואיך משיגים אותה. נלמד עריכה בסיסית בתוכנת הלייטרום. 

כשרות? בגדול הסטודיו שלי לא כשר. אבל, לטובת שומרי השבת בינכם שזו הזדמנות נפלאה להגיע לסדנה שלא בסופ״ש, אנחנו נגאיל את כל הכלים, וניצור עבורכם מנות מדגים כשרים וירקות. כמובן שאין הכשר על שום מוצר בבולגריה. שאר המשתתפים יזכו להנות מתפריט מלא. חשוב שתקחו את זה בחשבון. 

טיסות? הטיסות הן באחריותכם המלאה. יש לנחות בסופיה, זה שדה התעופה הקרוב ביותר לעיר שלי. ישנן כמה אופציות, ממליצה לבדוק במנועי חיפוש את הטובה עבורכם. ההגעה לעיר שלי תבוצע משדה התעופה בסופיה כשאקבל מכם את פרטי הטיסות. יציאה חזרה לשדה מתבצעת במרוכז בלילה שבין חמישי לשישי לטיסת הבוקר של וויז איר. משך הנסיעה מסופיה לעיר שלי כ-3.5 שעות. כמובן שישנה אופציה להגיע לבולגריה לפני או להאריך את השהות. החדר שלכם במלון זמין עד יום שישי בצ׳ק אאוט. 

מה כלול במחיר? הכל מרגע הנחיתה שלכם בבולגריה. הסעה הלוך ושוב מסופיה לוידין, לינה במלון שלושה לילות, כל הארוחות כולן פלוס המון נישנושים ואלכוהול כיד המלך, תוכן סדנת צילום מלאה, ובכלל, קבלת פנים בולגרית חמה ואוהבת. שם המלון הוא ana kristina , מלון מתוק וקטן שבעבר שימש כחמאם טורקי. נמצא במיקום הטוב סיותר בעיק חמש דקות הליכה מהסטודיו שלי, בין הפארק על הדנובה. 

מחיר? ישנן שתי אופצית. חדר רק עבורכם, בלי לחלוק, או חדר זוגי עבורכם כזוג, או שתי חברות. חדר יחד: 4500 ש״ח למשתתף

חדר זוגי: 4300 ש״ח למשתתף

התשלום יבוצע במועד ההרשמה, ואינו ניתן לביטול. שימו לב שאתם פנויים להרפתקה הזו, מבחינת תאריכים, דרכונים בתוקף וכל מה שמשתמע מזה. במקרה של ביטול סכום הסדנה יוחזר רק במידה ואתם מצאת משתתף חליפי. 

הפקה של סדנה כזו דורשת זמן לא מבוטל שת הכנות מראש, וצוות לא קטן שעומל לקראתה. אודה להערכתם, ולתשומת ליבכם לכתוב למעלה. 

איך נרשמים? הכי פשוט. פשוט כתבו לי מייל לכתובת הזו שאתם בעניין ולשריין עבורכם מקום. אחזור מיד עם קבלת המייל שמקומכם משורין, ואתן אישור כירטוס סופי כשיהיו מינימום 6 נרשמים. 

mylovelymessworkshop@gmail.com

שאלות? אני זמינה עבורכם בדיוק באותה כתובת המייל של ההרשמה. שאלו ומיד תענו. 

האמת שאף פעם לא באמת ספרתי כמה סדנאות היו בבולגריה, אבל לפחות 25-30 סדנאות מופלאות כאלו מאחורי. זה מגרש המשחקים שלי, ואני חושבת שהן הדובדבן האמיתי. למרקש יתכן ותגיעו בלי סדנה, אבל תאמינו לי שלוידין לא, וזה קסם של מקום ששבה את ליבי לפני שבע שנים, ומונחות בו פיסות חיים מהמשמעותיות שידעתי בתהליך הצילום והיצירה שלי. בואו לקחת בזה חלק, ולגלות באמת חיים של אחרים. אז נתראה? 

*שימו לב שמספר המקומות מוגבל!* No comments:

Post a Comment