7.9.23

Cooking class #1

 היוש חברים. הרבה זמן לא נפגשנו. הקיץ שלנו בבולגריה הסתיים לו ואנחנו שוב כאן בתל אביב. יש לי כמה סיפורים לספר, לשתף, ממש כמו שאני אוהבת (כשאני מוצאת את האנרגיות) וחלק מהם יגיעו כאן ממש בסוף הפוסט. עכשיו, נתחיל בהזמנה חגיגית למשהו חדש ומרגש, ארוע שהוא פיילוט, ראשוני וכולי תקווה שתמצאו עניין ורצון עז להצטרף אלינו. 

במהלך השנים בהן קיימתי עשרות סדנאות צילום בארץ ובחו״ל, קיבלתי לא מעט הודעות מהסוג הזה: ״הלוואי והיתה לי מצלמה, הלוואי וצילום היה הדבר שלי״. נשים רבות שרצו לקחת חלק בהתכנסויות שקימתי ולא הסתדר. אתן כבר יודעות שהסדנאות הן מכלול גדול של מלא דברים טובים. היש דבר יותר מחבר, מיצר רגעים ומנחם מאוכל...? במהלך השנים הזמנתי אורחות ואורחי כבוד מאוד מוכשרים שלקחו את שרביט המטבח תחת חסותם במהלך הסדנה. מנות מופת בטעם ובטח בנראות מצאו את דרכן לשולחנות הסדנה והאוכל היה האלמנט שחיבר את כל הרגעים היפים שחווינו יחד. ארוחות  נפלאות ומפנקות שהורכבו על ידי נשים (ושני גברים!! הי עמיחי ופיליפ) מוכשרים בטרוף. כל סדנה הסתיימה בסשן החלפת מתכונים עם פירוט ברור איך ומה, וצפיה גדולה לחזור הביתה ולהתנסות. זה לא סוד שגם אני חלק לא קטן מהגרופיות של השפיות המוכשרות, ועבורי זו חגיגה לא פחות קטנה. אני אוהבת את המטבח (זה שבבולגריה..) בכל ליבי. קראסט של באגט, קארד של לימונים או פריכות של גאלט יכולים להטעין אותי ימים קדימה באנרגיות חיוביות. ולכן... 

הגיעה השעה לפילוט חדש ומאוד מאוד מרגש אצלי במערך הסדנאות. אני נרגשת ושמחה להזמין אתכן לסופש של מטבח. אצלי בסטודיו בבולגריה הקמתי מטבח נעים ומפנק עם כל הציוד המקצועי, בחיי שלא חסר שם כלום, אין כבר שפית שיכולה להפתיע אותי עם ציוד מתוכחם, והכל, אבל הכל כמו שאתן יודעות אפשרי בבולגריה. מטבח מרווח עם הרבה מקום פיזי, ומקום בלב ובבטן, עבורכן, והפעם זה כמו שאתן כבר מבינות יהיה סופ״ש אחר. שנתחיל עם הפרטים? 

את לונה הכרתי כשהגיעה כאחת המשתתפות לסדנת מרוקו. משם הגיעה לסדנת בולגריה (כמשתתפת) ומשם הדרך היתה כל כך קצרה להזמין אותה לבשל בסדנה. לונה אמנם צעירה בגיל, אבל בעלת נסיון כל כך מרשים, משהו שמבינים בשניה. עם רזומה מרשים מאחוריה, קיטצ׳ן מרקט, קפה אירופה מסה והיום הנורמן הוטל בתל אביב. במקור היא שף קונדיטור אבל באמת שידה בכל, והנסיון בנורמן הביא אותה לפתח כישורים נוספים. ללונה יכולות לימוד ולמידה מעוררות השארה. הזמנתי אותה באחד הימים אחרי הסדנה להעביר לי סשן אפיה אישי. זה היה אחד הימים הכי מלמדים שחוויתי, ומאז אני אלופת הפחזניות (יכולה להכין באמצע הלילה עם עיניים עצומות) ועוד כמה מתכונים שהם סוג של פיסגה עבורי במטבח. אני יכולה לספר לכם עליה עוד המון, אבל הכי טוב שתבואו וניפגש, לא...? אז לונה תפתח את סדנת הבישול הראשונה שלי בוידין בולגריה. *בסופ״ש הקרוב לונה תתארח בפופ אפ מתוקים וגם מלוחים מעשי ידיה במכירת סוף השנה של סטודיו NOW הלא היא עירית בירן, רחוב בן גמליאל 2 ביפו. תקפצו להגיד שלום, לטעום, להרגיש ולהנות מהידים המוכשרות שלה. אם עירית מזמינה אותה ללהט במטבח, הגושפנקא ניתנה, לא ככה..? שילוב נפלא של שתי נשים שהן גם חברות וגם מוכשרות. חמישי שישי שבת ביפו. 

אז מה צפוי לנו? שלושה ימים עמוסים בכל טוב ושפע גדול במטבח, ומחוצה לו. נתחיל בכך שצילום יהווה חלק בלתי נפרד מהסדנה, מצלמות מוזמנות להשלף, כמו גם סמארטפונים, ובהשוואה לסדנאות קודמות, נצלול עמוק פחות ללמידה טכנית, וכן אשמח לתת לכן טיפים והארות תוך  הימים  שלנו יחד. הימים שלנו יסבבו בגזרת המטבח, חומרי גלם מקומי ובקשות אישיות. עוד לפני המפגש שלנו נעביר לונה ואני את הסקיצה הראשונה לתוכן שיקרה במטבח, מנות/מתכונים וטכניקות, ונשמח לקבל מכל אחת מהמשתתפות בקשה אישית ולנסות להתחשב בהכל. 

מוזמנות להצטרף אלינו כל מי שהמטבח בנפשה, וכל מי שנרתעה ממנו ומחפשת תיקון. הסדנה הזו היא פיילוט ראשוני, וכמו כל הסדנאות הראשונות שהעברתי מובטחת חוויה נפלאה, יש משהו בדברים הראשונים שהבתוליות בהם מיצרת קסם בלתי נשכח. אין הכרח להגיע עם מצלמה, ומי שכן רוצה מוזמנת באהבה גדולה. חברות, אנחנו מדברות על שלושה ימים של בישול וחגיגת מטבח אין סופית, נלמד יחד, נבשל יחד ומן הסתם נפרוש מפות ונערוך שולחנות למופת יחד, ונתאסף כולנו, לשיחות והפוגה נפשית נעימה אצלי בסטודיו הבולגרי. הסתיו בבולגריה משגע, מזג האויר נפלא, ויתכן ונזכה לחמם עבורכן את הסטודיו עם עצים באח, הערמונים יתפוצצו להם בקולות של שלכת וסיידר חם ומתכונים עם דלעות ימצאו את דרכם אל שולחננו. לדאוג לכן לקוניאק..? 

עד כאן ההקדמה הקצרה למה צפוי לנו. הנרשמות והנרשמים יקבלו לו״ז מפורט לקראת תאריך היעד עם אופי היום ורשימת המתכונים. בסופה של הסדנה תצאו עם חוברת מתכונים מפנקת. 

אז איך משריינים מקום? פשוט. הפרטים המלאים כאן, אל תהססו לכתוב לי בכל שאלה שעולה בראשכם. טייק איט איזי. סופ״ש של פינוקים מובטח, אוירה מעולה ושפית אחת מוכשרת. ואני, אני הגדרתי לעצמי לפני כמה שנים טובות את אהבת האירוח. אלו הרגעים שמוצאים אותי בשיאי. הכל מוכן לכבודכן, נשאר רק לאגד את רשימת המשתתפות. כמובן, כמובן שהפניה היא גם בלשון זכר, מוזמנים  נשים וגברים. 

כל מה שתצטרכו לדעת לקראת הסדנה הקרובה בוידין בולגריה. סדנת סתיו אמיתית. 

סדנת קולינריה ובישול בוידין בולגריה 

מתי?  הסדנה הבאה תתקיים בסוף אוקטובר 27-29/10/2023

 הסדנה תחל ביום שישי עם הגיעכם לעירי וידין סביב 16:00 בצהריים. הסדנה תסתיים ביום ראשון בחצות .

איפה? וידן בולגריה. עירי הקטנה והיפה שנמצאת בנקודה הצפונית ביותר בבולגריה על הדנובה גובלת ברומניה וסרביה. הסדנה תתקים בין הסטודיו הנפלא שלנו לבין חופי הדנובה, והיער המיוחד והעתיק בקרבתנו (בהתאם למזג האויר - יתכנו שינויים). 

למי הסדנה מיועדת? מוזמנים גברים ונשים עם תאוות מטבח ובישול, וגם כאלו שצריכים התנעה קטנה כדי להכנס למוד מטבח. 

מה בתוכנית? שפית נפלאה שתלמד אותנו את סודות המטבח מהנסיון שלה. מתכונים כיפים שישמשו אותנו ביום יום, למשפחה ולארוח וגם כמה דגשים על טכניקות חדשות ומורכבות יותר. 

מעבר לכל הטוב הזה, יוגשו שלוש ארוחות ערב, שתי ארוחות צהרים ושתי ארוחות בוקר מהסרטים. בניצוחה של לונה כמובן, עם עזרה לא קטנה מאיתנו, מי שמעוניינת לתת יד או רק להתבנונן ולרשום פתקים, הכל הולך. 

נצא לטייל על גדות הדנובה, בפארק ויתכן שגם ביער הסמוך, עם סשן בישול על אש, נתון לשינוי לוז ואילוצי ומזג אויר. 

מי שירצה, מוזמן לקפה ועוגה בגינה הצנועה והסתוית שלי.. :) 

מה צריך עבור הסדנה? הפעם כלום. באמת, רק בואו, עם רצון לחוות וללמוד. באותה נשימה אומר שאני ממליצה להגיע עם מצלמה דיגיטלית, מי שאין ברשותו זו תמיד אפשרות להשאיל עבור סופ״ש מחברים/משפחה. מי שמגיע עם טלפון חכם, כדאי שתהיה מצלמה משובחת. 

כשרות? אין

טיסות? הטיסות הן באחריותכם המלאה. יש לנחות בסופיה, זה שדה התעופה הקרוב ביותר לעיר שלי. ישנן כמה אופציות, ממליצה לבדוק במנועי חיפוש את הטובה עבורכם. ההגעה לעיר שלי תבוצע משדה התעופה בסופיה כשאקבל מכם את פרטי הטיסות. האיסוף קורה בשעה 13:00, בהתאם לנחיתות וויזאיר ואלעל. יציאה חזרה לשדה מתבצעת במרוכז בלילה שבין ראשון לשני לטיסת הבוקר של וויז איר. משך הנסיעה מסופיה לעיר שלי כ-3.5 שעות. כמובן שישנה אופציה להגיע לבולגריה לפני או להאריך את השהות. החדר שלכם במלון זמין עד יום שני בצ׳ק אאוט. 

מה כלול במחיר? הכל מרגע הנחיתה שלכם בבולגריה. הסעה הלוך ושוב מסופיה לוידין, לינה במלון שלושה לילות, כל הארוחות כולן פלוס המון נישנושים ואלכוהול כיד המלך, ובכלל, קבלת פנים בולגרית חמה ואוהבת. שם המלון הוא ana kristina , מלון מתוק וקטן שבעבר שימש כחמאם טורקי. נמצא במיקום הטוב ביותר בעיר חמש דקות הליכה מהסטודיו שלי, בין הפארק על הדנובה. 

מחיר? ישנן שתי אופצית. חדר רק עבורכם, בלי לחלוק, או חדר זוגי עבורכם כזוג, או שתי חברות. חדר ליחיד: 4500 ש״ח למשתתף חדר זוגי 4300 ש״ח למשתתף. 

         

התשלום יבוצע במועד ההרשמה, ואינו ניתן לביטול. שימו לב שאתם פנויים להרפתקה הזו, מבחינת תאריכים, דרכונים בתוקף וכל מה שמשתמע מזה. במקרה של ביטול סכום הסדנה יוחזר רק במידה ואתם מצאת משתתף חליפי. 

הפקה של סדנה כזו דורשת זמן לא מבוטל שת הכנות מראש, וצוות לא קטן שעומל לקראתה. אודה להערכתם, ולתשומת ליבכם לכתוב למעלה. 

איך נרשמים? הכי פשוט. פשוט כתבו לי מייל לכתובת הזו שאתם בעניין ולשריין עבורכם מקום. אחזור מיד עם קבלת המייל שמקומכם משורין, ואתן אישור כירטוס סופי כשיהיו מינימום 6 נרשמים. 

mylovelymessworkshop@gmail.com

שאלות? אני זמינה עבורכם בדיוק באותה כתובת המייל של ההרשמה. שאלו ומיד תענו. 

יאלה, להשחיז סכינים, יוצאים לבשל בבולגריה 
6.6.23

October. Marrakech. Mark you calender.שמחה ונרגשת להזמין אתכם לריטריט חדש במרקש. בפעם השביעית, נתכנס חבורה של נשים (גם גברים מוזמנים אך הם נוטים פחות להגיע...) בחצר ריאד מטריף במרכזה השוקק של המדינה (העיר העתיקה של מרקש). ב-23 באוקטובר, סביב שעות הצהריים המוקדמות, אמה חברתי הנפלאה ואני, נקבל את פני המתתפות עם הרבה ורדים, קוקטילים מרעננים, סביב שולחן ארוחת הצהרים באחד הריאדים היפים והמרגשים שיש למרקש להציע, ריאד ברבר המחודש. אותו ריאד ששבה את ליבי בפעם הראשונה, והיה הטריגר לכל ההרפתקאות שיצרתי לי בעיר הורודה אי שם בשלהי 2018. כבר פורשת בפניכן את כל הפרטים שצריך ורצוי לדעת לפני ההרשמה, מיד לאחר מכן מזמינה אתכן לגלול הרבה למטה ולשטוף את העיניים ברגעים מהריטריט האחרון המרקש במאי האחרון. בסופו של הפוסט מצרפת לכם לינקים למפגשי עבר, מהשנים האחרונות להתרשמות נוספת. שניה לפני שמתחילה עם כל הפרטים, דעו שאני תמיד זמינה לשאלות, גם כאלו שאולי לא נראות לכן ואתן מהססות לגביהן, לכל אלו יש בהחלט מקום ואשמח לענות על כל שאלה לעומק. זמינה עבורכן במייל, ומוזמנות לשלוח לי למייל את הוואטס אפ שלכן לשיחה יותר אישית. נתחיל? 

מה? ריטריט של חמישה לילות שישה ימים בעיר הורודה מרקש. הריטריט פונה לנשים וגברים שמדיום הצילום מסקרן אותם. אין צורך בידע בסיסי, כן ממליצה להגיע עם מצלמה דיגיטלית, ואם אתם כבר בתוך המדיום הכי ממליצה להגיע. אפשר להגיע עם טלפון חכם, אך זכרו שאין תחליף למצלמה אמיתית. אם אסתטיקה מרגשת אתכם, חווית ארוח שונה בריאדים בוטיקים קטנים ומוקפדים לעילא, ארוחות סביב שולחם על גגות מרקש, אוכל רחוב ומסעדות שוות יש לי הרגשה טובה שזה הריטריט עבורכן. כבר אפרט מה בלו״ז. 


מתי? 23-26/10/2023 נפגשים בריאד ברבר ב-23 לאוקטובר בשעה 13:00. אני תמיד ממליצה לנחות במרקש יום לפי תחילת הסדנה, בכדי להתחיל את הסדנה רעננות. הריטריט מסתיים בבוקר ה-28 לאחר ארוחת הבוקר. סך הכל חמישה לילות שישה ימים. 


איפה? הריטריט מתקיים בין שני ריאדים במרקש, שנמצאים בתוך העיר העתיקה (המדינה) והמדבר האגפאי. את שני הלילות הראשונים נעביר בריאד ברבר, משם נסע ללילה בגלמפינג מדברי משגע במקום שנקרא סקרבאו ונחזור למרקש לעוד שני לילות בריאד נוסף ויקר לליבי במיוחד ריאד אפ. הריאדים נבחרים בקפידה והם נעימים ומפנקים עם אסתטיקה מטריפה וצוותים נפלאים שיארחו אותנו. הגלמפינג המדברי הוא חויה יוצאת דופן, מדוייקת ומפנקת באיכויותיה ובאסתטיקה שלה. מדבר אבן עם אוהלים מינימליסטים (יש מקלחת ושרותים בכל אוהל), עם צוות אהוב במיוחד. ארוחות לאור נרות, בריכת שחיה מדברית אחת היפות שנראו, שמים זרועי כוכבים וגיטרה שמתנגנת לה ברקע עם שירי ג׳וני מיטשל. הגלמפינג המדברי הוא חוויה עוצרת נשימה עם הרבה מקום להרחיב את הלב והשקט הפנימי, ותרגולי ממדיטציה לאור זריחה. 


טיסות? הזמנת הטיסות באחריותכן המלאה. ישנן טיסות ישירות של אלעל/ארקיע/רויאל מרוקו עד מרקש. מרחק השדה מהעיר הינו 15 דקות במונית. כמו כן יש טיסות קונקשין רבות. מחירי הטיסות נעים סביב ה-550 דולר למזמינם מוקדם. בעלי דרכון ישראלי בלבד צריכים להנפיק ויזה דיגיטלית באתר של הקונסוליה המרוקאית. תהליך שלוקח 1-2 ימים והינו פשוט מאוד. בעלי דרכונים של האיחוד הארופאי  או אמריקאים אינם נדרשים בויזה. 


מהלך הריטריט - במהלך ששת הימים שנשהה יחד נכסה לא מעט סשנים של צילום, גם למידה תאורטית וכמובן הרבה יותר מעשית. אתן טיפים לצילומי איפון, נדבר על קומפוזיציה ואור, ונצלם ונצטלם יחד עם הדרכה צמודה שלי ושל אמה איך לשפר את הפרימים שלכם. בין לבין, נסעד את ליבנו במסעדות שוות ומגוונות, נטעם אוכל רחוב במקומות הכי נכונים, נצא לדרינקים על גגות מרקש, נעסוק בשופינג ממוקד ואיכותי בהדרכתה של אמה חברתי שתתלווה אלינו במהלך כל הסנדה. נבקר בכמה מוקדים ארכיטקטונים היפר פוטוגנים ומרגשים, ונצעד את נפשנו בסמטאות מרקש השוקקות והמכשפות. עצירות מכוונות לעוגיות/מיצים טבעיים וקפה משובח, או פינוק מהסרטים בחמאמים שאין דברים כאלו.. כל הסודות שמורים אצלי ואצל אמה, ואנחנו שם כדי לחלוק אותם עם משתתפי הריטריט. 


מחיר? לרשותינו שישה חדרים שמותאמים לזוג/יחיד.

 3150 יורו לחדר יחיד, 3000 יורו למשתתף בחדר זוגי.

שימו לב שלרשותנו רק שלושה  חדרים ליחיד. מה כלול במחיר? לינה, כל הארוחות במהלך הסדנה, הסעות מאורגנות במהלך הסדנה, טיפול חמאם  וכניסה לאתרים בעיר. מה לא כלול במחיר הסדנה? טיסות, הנפקת ויזה, הגעה מהשדה לריאד, אקסטרא אלכוהול וקוקטילים, אקסטרא טיפולי ספא לבחירתכם. 

תשלום -30% מקדמה בזמן ההרשמה, 70% אחוז המשך תשלום עד ה-15/8/2023 לכל המאוחר. שימו לב שההרשמה הינה סופית, ואינה ניתנת לביטול, אלא אם כן אתם מצאתם משתתף חלופי במקומכם. מומלץ לבטח את הסדנה ברגע רכישת הכרטיס. 


ציוד? מאוד ממליצה להגיע עם מצלה דיגיטלית. אפילו להשאיל לטובת הריטריט ממשפחה/חברים. במידה ואין גם עם טלפון חכם תוכלו להנות מהחוויה וללמוד על מדיום הצילום. ביום האחרון נתכנס יחד לטובת למידה בסיסית של עריכת הצילומים בתוכנת הלייטרום. מאוד ממליצה להגיע עם מחשב נייד, גם לטובת למידת תהליך העריכה וגם לטובת פריקת הצילומים והתרשמות מהתוצרים במהלך הריטריט. 

להרשמה פשוט התבו לי מייל לכתובת הסדנאות או תנו סימן בוואטס אפ ואחזור אליכם. 

0544-514270

mylovelymessworkshop@gmail.com

מקווה שהכוכבים יסתדו לכם ולי באותו קו נפלא שנקרא מרקש ונתראה באוקטובר הקרוב. 

עד אז, מוזמנים להתרשם מהריטריט האחרון, ממש כאן למטה, ובעוד כמה יפהיפים שהיו במהלך השנים, כאן וכאן